Forum nauki administracyjne Strona Główna nauki administracyjne
badania, edukacja, popularyzacja
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

strategia ogólna

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum nauki administracyjne Strona Główna -> Seminarium magisterskie Bezpieczeństwo Wewnętrzne 2015-2016
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszren
Administrator


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 298
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 22:06, 20 Lut 2015    Temat postu: strategia ogólna

Pisali już Państwo prace licencjackie, zatem palce mają Państwo zaprawione w stukaniu w klawiaturę, a i znają Państwo inne elementy procedury (jakieś podpisy w indeksach, składanie oświadczeń o samodzielnym napisaniu pracy, oddawanie odpowiednio złożonego egzemplarza do dziekanatu i inne).

Mam nadzieję że zanadto nie zanudzę (chyba jednak zanudzam), ale kopiuję tu i aktualizuję fragmenty tekstu, które kiedyś wrzuciłem dla studentów piszących pod moim że tak powiem kierownictwem że tak powiem naukowym prace licencjackie (w szczegóły nie wnikam).

Zabranie się do pisania pracy dyplomowej wymaga nie tylko kawy czy dostępu do google'a (chociaż ta wyszukiwarka może być traktowana jako swoisty podpowiadacz i odpowiadacz w zakresie praktycznie wszystkich zagadnień i problemów), ale także pewnej strategii i zastosowania wymaganych sposobów redagowania tekstu.

Jeśli chodzi o gromadzenie materiałów i pisanie kolejnych rozdziałów, proponuję połączenie korzystania z biblioteki z wykorzystywaniem zasobów internetu. Należy zarówno szukać (we wspomnianej wyszukiwarce ale także w jej podstronach, np. [link widoczny dla zalogowanych] ) jak napisać pracę dyplomową, jak też badać zagadnienia związane z tematem Państwa pracy. Cenne i wskazane jest również korzystanie z własnego doświadczenia życiowego, opisywanie poznanych osobiście przypadków i przedstawianie Państwa własnych przemyśleń.

Zmierzyć należy się z takimi etapami pracy, jak:
- wybór tematu;
- przygotowanie planu pracy;
- wypełnienie pracy treścią;
- doszlifowaniem pracy (sprawdzeniem merytorycznym, językowym, redakcyjnym).

W międzyczasie (czyli w trakcie pracy nad kolejnymi działaniami) warto dokonywać przeglądu internetu i literatury dostępnej w bibliotece. Wybór tematu powinien opierać się na przekonaniu, że zagadnienie jest ciekawe i że damy radę je opracować (posiadamy wiedzę dotyczącą danego problemu, dostępna jest wystarczająca literatura), a przy okazji warto zapewnić sobie jakieś warunki do pracy (organizacja czasu, dostęp do miejsca, w którym w miarę dobrze nam się będzie pracować).

Nie należy ufać w to, że kiedyś szybko napiszemy pracę, a na razie zbieramy literaturę. Ogólny obraz dotyczący wybranego zagadnienia należy sobie wyrobić szybko, a literaturę wykorzystywać do inspiracji przy pisaniu kolejnych rozdziałów (nie chodzi o nadmiar cytatów - należy pisać własnymi słowami i własnymi myślami, chociaż oczywiście pamiętamy o dawaniu przypisów do materiałów, z których korzystamy). w ogóle najlepiej jest pisać ze świadomością, że czasu jest niewiele. wskazane jest nabranie pewności działania, pozwalającej na sprawne pokonywanie kolejnych etapów przygotowywania pracy.

(Już niedługo o sprawach redakcyjnych Smile ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszren
Administrator


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 298
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 21:35, 25 Lut 2015    Temat postu:

Sprawy redakcyjne:

Takie coś znalazłem na stronie [link widoczny dla zalogowanych] . Wskazane wymogi dotyczą egzemplarza pracy oddawanego do dziekanatu, jednak dla promotora i recenzenta takie również będą najlepsze. Dla Państwa na pamiątkę oczywiście można sobie zrobić egzemplarz w grubych okładkach, czemu nie!

Wydział Prawa i Administracji
Wielkość czcionki (pkt) 12 lub 13
Krój czcionki Times New Roman
Druk obustronny
Interlinia 1,5
Marginesy 2,5 cm lustrzane (3,5 cm na oprawę)
Oprawa (egzemplarz do dziekanatu) miękka (termobindowanie)
Nośnik Płyta CD (niemodyfikowalna) opisana wg schematu: Płyta CD (niemodyfikowalna) opisana wg schematu: imię i nazwisko promotora, autora, tytuł pracy, rok egzaminu magisterskiego / dyplomowego. Plik zawierający całość pracy nosi nazwę: Nazwisko i imię autora - praca mgr/dyplom., np. Kowalski Jan - praca mgr.doc
Dokumenty Oświadczenie, że treść wydruku i pliku jest tożsama (do pobrania w dziekanacie), potwierdzenie opłaty za dyplom, 4 zdjęcia (45 x 65 mm)
Opłata za dyplom 60 zł
Termin złożenia -
Kontrola antyplagiatowa -
Inne Na stronie tytułowej autor własnoręcznie składa oświadczenie o samodzielnym napisaniu pracy.

(moim zdaniem, tam gdzie są kreski - czyli w przypadku terminu złożenia oraz kontroli antyplagiatowej to jednak jakieś wymogi są, czyli pewnie ok. 2 tygodnie przed obroną należy oddać prace, żeby był czas na napisanie recenzji i zebranie komisji, a jeśli chodzi o kontrolę antyplagiatową, to taka również występuje).

W nieaktualnym dokumencie (ale nowszego na szybko nie znalazłem) o systemie ECTS ([link widoczny dla zalogowanych]) na str. 36 są wymogi dotyczące prac magisterskich:

§ 1
1. Student składa w dziekanacie 1 egzemplarz pracy magisterskiej/dyplomowej w formie drukowanej, która jest podstawowym dokumentem, oraz elektronicznej na niemodyfikowalnym nośniku elektronicznym.
2. Warunki, jakie ma spełniać wersja drukowana: oprawa miękka broszurowa – termobindowanie; edytor: MS Word – czcionka Times New Roman 12 lub 13, interlinia 11, marginesy lustrzane – 2,5 cm [3,5 cm na oprawę], wydruk dwustronny. Na stronie tytułowej autor własnoręcznie składa oświadczenie o samodzielnym napisaniu pracy.
3. Warunki, jakie ma spełniać wersja elektroniczna: plik zawierający całość pracy nosi nazwę: Nazwisko i Imię autora–praca mgr/dypl.doc, np.: Kowalski Jan – praca mgr/dypl.doc. Opis na nośniku obejmuje: imię i nazwisko promotora, autora, tytuł pracy, rok egzaminu magisterskiego/dyplomowego.
4. Autor wypełnia też stosowny druk, w którym potwierdza, że treść wydruku i pliku elektronicznego jest tożsama.

Dla porównania warto w sprawach szczegółowych zajrzeć do takich propozycji redagowania tekstu (np. sporządzania przypisów), jak wskazówki Państwa i Prawa:
[link widoczny dla zalogowanych]

(a w razie czego można zapytać kogoś lepiej zorientowanego).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum nauki administracyjne Strona Główna -> Seminarium magisterskie Bezpieczeństwo Wewnętrzne 2015-2016 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin